Šumava na koni

Možnost se projet na koni si můžete dopřát opravdu skoro všude, ale jen na Šumavě objevíte kouzlo spojení nádherné přírody s pohledem z koňského hřbetu
------- 

 

 

 

Lovecký zámeček Záluží (Klatovsko): Toto místo najdete na 8 km od Kašperských Hor nedaleko obce Nezdice na Šumavě - Pohorsko. V nádherné šumavské přírodě si právě zde můžete vychutnat jízdu na koni a péči o něj, stejně jako pěší turistiku po okolí nebo lyžařské radovánky. Kromě projížďky pro začátečníky jsou možné i vyjížďky na koni do okolí pro zkušenější. Celkem jsou pro návštěvníky k dispozici 4 koně a můžete je ráno i pomoci nakrmit a očistit. Možnost zapůjčení přilby a celoroční provoz, ovšem vyjížďky po okolí závisí na počasí a terénu.

Více na www.zaluzi.cz

 

Jezdecký klub Mistrál Mýto (Českokrumlovsko): Toto místo najdete cca 2 km od Hořic na Šumavě, a cca 16 km od Českého Krumlova směr Černá v Pošumaví v nádherné lokalitě  podhůří Šumavy. Jedná se o malou rodinnou farmu, kde se zabývají chovem koní a ovcí. Na farmě se pořádá každoroční akce Hubertovy jízdy ale pro majitele koní a členy místního jezdeckého klubu i cílená příprava na složení jezdecké licence. Pro začínající jezdce je připravena v kryté jízdárně a později na venkovní travnaté jízdárně. Vyjížďka na koni do terénu je zde ale umožněna pouze pokročilým jezdcům a v doprovodu cvičitele. Ceny a harmonogram výuky jezdců dle domluvy, vzhledem k aktivní přípravě místních koní pro závodní činnost. Podmínkou pro zájemce o členství v JK Mýto je vyplněná přihláška, péče o svěřené koně - například krmení, čištění boxů a úklidu přilehlých prostor, a to v předem dohodnutých dnech a víkendech a také zaplacení příspěvku 1000 Kč na rok.

 Více na www.stajmyto.cz

 

 

Ekoagrofarma Hájná Hora (Prachaticko): Toto místo najdete cca 2,5 km nad Vimperkem na úpatí Boubína na Šumavě. Farma se zabývá ekologickým zemědělstvím – chovem skotu, produkcí sena a senáže, dále se věnují ustájení koní a mají i svůj jezdecký klub. V klubu se děti dospělí učí jezdeckému umění i péči o koně a organizují se i vyjížďky do okolní přírody nebo jen jízdy v jízdárně. K tomu přidejte i možnost ubytování ve zdejším apartmánu, přičemž dovolenou zde můžete strávit i s vlastním koněm. Pro děti i dospěláky je tu k vidění i další zvířectvo jako slepice, ovce, kráva i králíci. Ceny jezdeckého výcviku na lonži pro začátečníky začínají na 220 Kč za hodinu, vyjížďka do okolí pro pokročilé stojí 250 Kč za hodinu a celoroční ustájení koní stojí měsíčně 3000 Kč, přičemž v ceně je 2x denně jadrné krmivo, seno nebo senáž, boxová péče, využívání výběhů a používání kryté haly.

 Více na www.eko-agrofarma.cz

 

Western Ranč Podolí (Klatovsko): Zdejší ranč najdete cca 15 km od Klatov směrem na Železnou Rudu. Nabízí vyjížďky na koních, ubytování i občerstvení, možnost ustájení koní, grilování, úschovy kol i pobyt se psem a v neposlední řadě i letní táborové pobyty u koní. Ranč kromě vyjížděk do okolí na klidných koních nabízí také vodění na koni a to vždy po předchozí domluvě (telefonicky nebo e-mailem). Dále je možné ustájení koní, výuku westernového ježdění, komunikace s koněm a základů života u koní. Cena za pomalou vyjížďku krokem na jednu hodinu je 250 Kč, rychlá vyjížďka na 2 hodiny vás přijde na 600 Kč.

Více na www.rancpodoli.cz

 

Chrastavická stáj (Domažlicko): Malou rodinnou stáj najdete cca 3 km od Domažlic severovýchodním směrem po cestě na Koloveč.  Nabízí se vám zde vyjížďky na koních, ustájení i výuka jízdy pro začátečníky i zkušené jezdce. Mají zde kladrubáčky i jiná plemena. K akcím zde pořádaným již tradičně patří Hubertovy jízdy, Svatováclavské jízdy a veřejné tréninky.  V nabídce jsou i celodennía vícedenní vyjížďky s přespáním. Ceny ježdění za zhruba hodinovou vyjížďku jsou 150 Kč pro dítě a 200 Kč pro dospělého zájemce, přičemž děti se zdravotním hendikepem mají poloviční slevu. Domluvení vyjížděk je nutné předem telefonicky.Ustájení koně možné taktéž po telefonické domluvě.

Více na www.staj-chrastavice.blog.cz

 

Jízdárna Zámek Skalice (Prachaticko): V Bohumilicích nedaleko jihočeské Čkyně zažijetevyjížďky pro začátečníky i pokročilé, rozšířené jezdecké kurzyy jednodenní i vícedenní akce, možnost absolvovat i výcvik koní i je zde ustájit. V místě najdete i krytou jízdárnu. Pro děti už od 12ti let. Dále zde najdete i ubytování a v okolí příležitost k rybaření nebo i cyklostezky.

Více na www.zamekskalice.cz 

Mapa:

 

 

Ranč u Kukačků (Českokrumlovsko): V Pihlově u Horní Plané najdete Ranč u Kukačků, kde máte možnost vyjížďky s plemenem alpský Haflink, vyrazit mohou dospělí i děti , v zimě zapřažené sáně, v létě také plavení koní v Lipenském jezeře. V okolí ubytování, muzeum, turistická stezka a samozřejmě nádherná šumavská příroda.

Více na www.ukukacku-lipno.cz 

Mapa:

 

Korneta v Mnichově-Vranově (Domažlicko):  Zde je možnost pronájmu koní, můžete se domluvit i na rekreačních jízdách s výukou základů v sedle. Nedaleko historické město Domažlice

Více na emailu sipek@spse.pilsedu.cz 

Mapa:

 

 

Jízdárna Divišov u Sušice (Klatovsko): V obci Divišov necelé čtyři kilometry od Sušice směrem na Kašperské Hory najdete jízdárnu co vás pohltí. Vyjížďky pro dospělé i děti, zkušené i začátečníky. Hodinové, vícehodinové i celodenní putování na koních, výuka jezdectví, letní tábory pro děti s koňmi, celkem 18 koní a hříbat. V okolí historické památky, řeka Otava.

Více na www.jizdarna.cz 

Mapa:

 

 

Farma Borová (Českokrumlovsko): Nedaleko obce Chvalšiny, v chráněné krajinné oblasti Blanský les navštivte farmu, kde mají aktuálně celkem 18 koní QH, appaloosa) a také poníky. Během roku se zde konají závody a setkání přátel koní, probíhají zde i četné kurzy, např. parkury, drezura, western, všestrannost a komunikace. K dispozici je areál krytá kruhová jízdárna , otevřená písková jízdárna a krytá výcviková hala, dokonce i venkovní hřiště s rybníkem a přírodními skoky. V okolí historické památky, prodej hovězího masa a biomasa, ubytování, možnost cyklovýletů i vodácké aktivity.

Více na www.farmaborova.cz 

Mapa:

 

 

Další tipy pro vaší dovolenou

 

 

Linecká stezka

25.02.2016

Linecká stezka (německy Linzer Steig) je historická cesta, která již od pravěku spojovala dnešní Linec (dříve LentosLentia) sčeskými zeměmi.

Více informací