NP Bavorský les

 

Až se sem vypravíte, myslete na to, že Národní park Bavorský les (něm. Nationalpark Bayerischer Wald) dohromady s Národním parkem Šumava (se kterým sousedí na severu a východě), tvoří jeden z největších přes-hraničních národních parků Střední Evropy

--- 

 

Národní park Bavorský les

Soused Šumavy se kterým tvoří největší chráněné území v Evropě 

 

NP Bavorský les

Výlety v Národním parku Bavorský les         

Poznejte zvířata, kulturu i památky našich sousedů....

NP Bavorský les

Oficiální stránky Národního parku Bavorský les

Všechno pěkně pohromadě....

 

 
 

V německé části Šumavy, Bavorském lese, máte možnost navštívit mnoho zajímavých míst a můžete zde strávit úžasné chvíle, celý víkend nebo i celou dovolenou. Zde je několik tipů, které stojí za to a ocení je cyklisté, pěší turisté, rodiny s dětmi i jednotlivci. Bavorský les, lesnatý a hornatý region podél česko-německých hranic táhnoucí se na západě od Regensburgu podél hranic s Šumavou až po Pasov a rakouské hranice na jihovýchodě nabízí mnoho turisticky zajímavých míst.

A protože Šumava je především a hlavně unikátní přírodní oblastí s unikátní faunou a florou, přinášíme vám pár tipů na pozorování zvířat, tentokrát na německé straně

 

 

Národní park Bavorský les nabízí několik míst pro pozorování zvěře. Asi 12 km od Železné Rudy leží v těsném sousedství obce Ludwigsthal areál Falkenstein. Není v něm tolik druhů zvěře, jako v dalších oblastech, ale pro pozorování rysů nebo vlků, je to zde ideální, a to jak kvůli počtu kusů, tak kvůli prostoru pro pozorování. Okružní stezka je dlouhá přibližně 2,5 km a budete na ní moci pozorovat celou rysí rodinku, smečku vlků, ale i divoké koně a pratury.

 

Lusen - Zvířecí výběhy u Neuschönau - Druhý, rozlehlejší areál, se rozprostírá u obce Neuschönau (Tierfreigelände bei Neuschönau, Zvířecí výběhy u Neuschönau. Od hraničního přechodu se vydáte do vnitrozemí směrem na Zwiesel, ve kterém odbočíte dále na Grafenau a Neuschonau. Už od městečka Frauenau se objevuje značení, které vás dovede až k cíli - v němčině označeném jako Tier-Freigelände. Celý park je umístěn v lese a je to vlastně soustava menších a větších výběhů mezi kterými se pohybujete po lesních cestách.

 

 

Zvířecí park Lohberg - další park se zvířaty je v městě Lohberg, asi 15 km od Rudy směrem k Velkému Javoru. Tady už se nejedná o park umístěný v lese, je to spíš menší ZOO, ale za návštěvu určitě stojí také.  Je zde více jak 400 zvířat ve 100 výbězích a otevřeno zde mají od dubna do října v čase od 9 do 17 hodin a v období od listopadu do března od 10 do 16 hodin. Ceny vstupného jsou pro děti 3 Eura, dospělý člověk zaplatí 5 Euro a celodenní rodinná vstupenka vyjde na 12 Eur. Cena pro skupinu návštěvníků (která musí být nahlášena 3 až 4 dny dopředu) je 20 Eur. Je také možno zúčastnit se zde různých akcí a workshopů (některé za příplatek). 

 

Luzný neboli "Lusen" (1 373 metrů) je jeden z nejkrásnějších vrcholů Bavorského lesa. Upoutá vás kamenným mořem, které zasypalo celou špičku. K vrcholu se dostanete dvěma trasám. Zejména v samotném závěru náročnější výstup po Sommerweg, kdy už pouze stoupáte po kamenných "schodech", je malebný, romantický, s výraznou scenérií, kterou silně ovlivnil kůrovec. Pokud rádi fotíte nebo filmujete, pak se tu za příznivého počasí určitě vyřádíte. Překonáte 533 metrů výškového rozdílu a musíte počítat alespoň s hodinou a půl.

www.lusenschutzhaus.de
www.wandern-bayrischer-wald.de

 

Westernové město Pullman City - westernové město uprostřed Bavorského lesa je velmi příjemným zážitkem. Budete si připadat jako v Arizoně. Každopádně je to jedna z nejlepších atrakcí Bavorského lesa. Pullman City leží u Eging am See v oblasti mezi Pasovem a Deggendorfem. Hlavní třída Mainstreet je hodně zdařilou kopií měst amerického jihozápadu s mnoha restauracemi a bary, kde si dáte nejen vynikající mexické jídlo, ale i steaky a další pokrmy severoamerického kontinentu. Tady na Mainsreet se také odehrávají všechna hlavní představení a show.

www.pullmancity.de

 

Zwiesel

Vstup do podzemí ve Zwieselu

je libo trochu tajemna....

Ludwigsthal

Neobvyklý kostel v Ludwigsthalu

Krása kostelů lidi vždy lákala 

Šumava na kole

Cyklovýlet na německé straně Šumavy - Adalbert Stifter Radweg

Cyklostezka Adalbert Stifter Radweg měří  celkově 48 kilometrů a provede vás celkovým převýšením 600 metrů

 

Pro více info navštivte:

http://www.nationalpark-bayerischer-wald.de

 

 

 

Zdroj:

www.wikipedia.org

www.idnes.cz

http://www.nationalpark-bayerischer-wald.de

Foto: Vratislav Konečný, iDNES.cz