Rybaření

RYBOLOV NA ŠUMAVĚ PATŘÍ K TĚM NEJLEPŠÍM ZÁŽITKŮM, KTERÉ ZDE MŮŽETE ZAŽÍT. NA ŠUMAVĚ MŮŽETE CHYTAT JAK DRAVÉ, TAK I KAPROVITÉ RYBY A VYZKOUŠET MŮŽETE HNED NĚKOLIK TECHNIK LOVU, JAK ZE BŘEHU, TAK ZE ČLUNU. JSOU ZDE VOLNĚ PŘÍSTUPNÉ I SOUKROMÉ REVÍRY A TAK POKUD ZAČÍNÁTE, NEBO JSTE JIŽ ZKUŠENÝMI RYBÁŘI, LOV RYB NA ŠUMAVĚ JE ZÁŽITKEM DOSLOVA NA CELÝ ŽIVOT! 


--------

Zachytat si může amatér i profesionál, rybář i ne-rybář, dospělí i děti. K tomu, abyste si užili lovení ryb leckdy není potřeba rybářského lístku ani povolenky. Soukromé revíry jsou osazeny např. kaprem, amurem,  línem, okounem a pstruhem. Máte možnost vyzkoušet mnoho způsobů lovu. Lze zajistit také instruktora, který zaučí i začátečníky. Rybářské náčiní si můžete i zapůjčit.

Během hlavní sezóny je možnost čerstvě uloveného pstruha či sivena ihned připravit. a pak už můžete lov zakončit příjemným posezením nad vlastním úlovkem v některé venkovní restaurací nad hladinou jednoho z rybníků. Rybolov je v některých revírech možný celoročně, přičemž v zimě je připravován lov pstruhů a sivenů s patřičným občerstvením a navíc mimo provozní doby je možnost rybolovu po předchozí telefonické domluvě.

 

Ve Volarech neslibují jen trofejní úlovky,ale také krásnou rybařinu, klid a pohodu.


Zjistit více o rybaření u Volar... 

Napadá vás něco většího než je Lipenská přehrada? Přístup k vodě je prakticky všude možný. Dno jezera vykazuje pouze mírný  spád.

Zjistit více o rybaření na Lipně...     

A Co takhle rybaření v Národním parku Šumava? 


Zjistit více o rybaření v NP Šumava...

 

 

A západní část. Co například Velké Dvorce 
pod Přimdou?

Více o Velkých Dvorcích...

 

Černá v Pošumaví - Komerční rybolov

Jedná se o soustavu 17 rybníků, kterou vybudoval již hrabě Kolowrat. V současné době je možno lovit na 6 z nich.  

Celoročně je také možné na rybárně koupit pstruha, sivena, kapra a štiku, které vám zde připraví dle vašeho přání.

Při troše štěstí chytíte v šumavských vodách některou z místních ryb, mezi které patří pstruh obecný potoční, pstruh americký duhový, siven americký a lipan podhorní,candát, ale také kapr, štika, okoun, mník, sumec a další.

Pro rybaření na území CHKO Šumava potřebujete rybářský lístek a povolenku od správy parku (sídlo naleznete ve Vimperku). V některých částech Šumavy platí celostátní povolenka. Krátkodobé povolenky pořídíte také např. v Hotelu Annín. Mezi oblíbené lokality šumavských rybářů patří řeka Otava, Křemelná, Úhlava a Vltava, ale také Lipno, Mollerovský rybník a rybník Mnich.

Nejvhodnější podmínky k rybaření jsou na Šumavě od dubna do října. Přes léto rybaření trochu komplikují vodáci a proto doporučujeme proto k vodě vyrazit brzo ráno nebo večer.

 

 Další tipy pro vaší dovolenou

 

 
 Penzion U Černého kohoutka

Zimní a letní dovolená, která Vás bude bavit. Prostě se o vás postarají...
Zadov - ChuráňovUbytování Na kopci

Ubytování v soukromých apartmánech, ve kterých najdete kompletní zázemí pro vaši dovolenouApartmá Apet

Užijte si přírodu i město. Luxusní a pohodné apartmá vás dostane svým prostorem


 

Linecká stezka

25.02.2016

Linecká stezka (německy Linzer Steig) je historická cesta, která již od pravěku spojovala dnešní Linec (dříve LentosLentia) sčeskými zeměmi.

Více informací