Videa a krátké filmy o Šumavě

 

Zajímáte-li se o Šumavu, její krásy, její obyvatele a každodenní život zde, jistě vás potěší stručný přehled odkazů na zajímavá videa týkající se Šumavy

---------

 

Šumava

 

Utopenec na jezeře

Seriál Zmizelá Šumava je z produkce televize Stream.cz a mapuje místa s pohnutou historií. Kromě odhalení zapomenutých příběhů nabízí i tipy na zajímavý výlet. 

Díl Utopenec na jezeře vypráví příběh o nalezení těla záhadně utonulého mladíka na Prášilském jezeře. Dodnes na hrázi jezera stojí pomník na uctění jeho památky. Podívejte se na rozluštění záhady…

 

Odkaz na video: 

https://www.stream.cz/zmizela-sumava/10005835-utopenec-na-jezere

 

Mapa: 

 

 

Za tajemstvím šumavských lesů 

Video zachycující krásy národních parků Šumava a Bavorský les. Věnuje se otázkám, na které byste možná rádi znali odpověď. Proč na Šumavě vlivem kůrovce usychají stromy?
Lze tomu zabránit a máme se o to vůbec snažit? Jaké jsou výsledky dříve rozdílných přístupů NP Šumava a NP Bavorský les? A co je vlastně divočina horských lesů? Ano, video je z roku 2010 a pochází od Hnutí DUHA. Leckomu tato kombinace může přijít tendenční, ale informace a názory zde zveřejněné jistě donutí k zamyšlení a (možná) i ke změně chování.

 

Odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=65NvAu2NuGo

 

 

 

Kauza SOLO Sušice 

Kdo by neznal značku Solo. Solo Sušice, sirkárna, která proslavila toto šumavské město po celém světě. Na místě staré slavné továrny má stát další obří supermarket, kterých je v Sušici již celá řada. A část občanů se proti stavbě postavila. V rámci série Troublemaker uvádí Stream.cz vlastní pořad, ve kterém lidem radí, jak se postavit byrokracii či jak zabránit nepravostem v jejich obci. Opět starší video, ale opět také poučné….

 

Odkaz na video:

https://www.stream.cz/troublemaker/832547-kauza-solo-susice

 

A pokud vás zajímá jak se vše vyvíjí dál, zkuste navštívit třeba internetové stránky sdružení www.myzesusice.cz nebo si dohledat další údaje o aktuální situaci jinde. Zde je například další zajímavost vztahující se k tématu: http://stavba.tzb-info.cz/114654-kontroverzni-obchodni-centrum-v-susici-ma-souhlas-mestske-rady.

 

 

Vimperk a okolí – Šumava na každém kroku

 Vimperk a jeho okolí – nádherná oblast Šumavy s pohnutou historií a zajímavou přítomností. To je jedinečnost, pro kterou je návštěva zdejších míst nutností a možnost žít zde výsadou…..

 

Odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=DZd-_TqW5Yo

 

Krásné Pošumaví

 

 

 

 

Zdroj: www.stream.cz / www.youtube.com / www.wikipedia.org