Farmy na Šumavě

 

Při cestování po Šumavě můžete navštívit některou z uvedených farem a statků. Děti Vám budou vděčné a určitě si i dobře pochutnáte....

------

 

 

 

Šumava recepty

Regionální speciality

Jak se jedlo na Šumavě? Naše babičky a tety uměly připravit lahodnou krmě.


Více o starých šumavských receptech...

 

  

 

Šumava farmy

Biofarma Slunečná

Farma je plně soběstačná v produkci mléka, sýrů a dalších mléčných produktů, vajec a brambor. V případě zájmu lze na farmě místní produkty ochutnat i nakoupit.

 

 

 

 

 

Šumava farmy

Ekofarma Šumava

farma je také členem PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, který sdružuje ekologické hospodáře z celé ČR.

 

 

 

 

Bio jatečná jehňata, bio jatečná drůbež - husy kachny, bio ovoce - jablka, třešně, hrušky, ořechy, vejce

 

 

 

 

 

Šumava farmy

Hovězí maso ze Šumavy

Herefordský anglický skot je jedním z nejstarších a nejvyužívanějších masných plemen skotu na světě vůbec

 

 

 

 

  

Šumava farmy

Farma Výrov

Farma se nachází na samotě ve Výrově u Husince v okrese Prachatice

 

 

 

 

 

 

Šumava farmyFarma Zelený (Klatovsko):

Tuto farmu najdete v malé vesnici Drouhaveč, která je částí obce Velhartice, jen kousek od Sušice. Byla založena již v roce 1993 a uprostřed šumavské přírody se zde věnují chovu skotu masného i mléčného plemene. Hospodaří nyní již s více jak 200 kusy, a produkují výrobky na tuzemský i zahraniční trh. Biologicky čisté maso, mléko a tedy i zdejší výrobky z něj jsou zárukou kvality a zdravé výživy. Zájemci z řad veřejnosti si mohou vybrat a nakoupit i přímo ve zdejší prodejně, ale také na farmářských trzích v Sušici, Klatovech a Plzni. Nabídka je postupně rozšiřována, nyní třeba o vlastní uzeniny, telecí maso a další. K aktivitám farmy patří také dřevozpracovatelská výroba. Odbyt nacházejí především prkna, fošny a odpadové dřevo se uplatňuje jako palivo i pro výrobu palet. Farma žije i agroturistikou, je zde možnost ubytování v penzionu na zrekonstruovaném statku z 18. století, který má ráz šumavského stavení. Při pobytu zde si děti i dospělí mohou prohlédnout zblízka celou farmu, nakrmit zvířata a vyzkoušet i pomoc s péčí o ně i farmu. Farma má i půjčovnu sportovních potřeb a tak můžete vyrazit na výlet po okolí na kolech či lyžích aniž byste to museli dopředu složitě plánovat.

Mapa:

 

 

Šumava farmyDavid Vostrovský (Prachaticko):

Rodinná farma v Milešicích nedaleko Prachatic se zaměřuje na ekologické zemědělství, přičemž v chovu mají kozy, ovce, ale také například koně. Kromě toho tu pěstují vlastní ovoce, zeleninu a doplňkově obiloviny. V okolí farmy stojí za návštěvu jistě známé šumavské městečko Volary se svými “selskými domky“, jedinečnou přírodu Boubínského pralesa (na jehož okraji se prakticky již při návštěvě této farmy pohybujete), a samozřejmě klenot Šumavy, město Prachatice.

Více na emailu: vostrovsky.david@seznam.cz

 

Mapa:

 

 

Šumava farmyDvůr Metlice - Green Valley Ranch (Českokrumlovsko):

zdejší ranč leží v kopci poblíž obce Rožmberk nad Vltavou nedaleko hranic s Rakouskem. Na samém okraji Šumavy, v nádherné, téměř nedotčené divoké a romantické přírodě, máte šanci prožít neobvyklou rodinnou dovolenou na koních. Celodenní vyjížďky, vandrování po okolí, prodloužené víkendy a další. Jezdí se na westernových koních ale i na teplokrevnících. Večery se dají strávit příjemně u táboráku a při grilování. 

 

Mapa:

 

Šumava farmyFarma Křížové pole (Českokrumlovsko):

rodinná ekofarma se nachází na úpatí Kraví Hory nad Vyšším Brodem, která má keltskou minulost a je odtud výhled i na vyšebrodský cisterciácký klášter. Místní statek je dlouhodobě a s ohledem na krajinu citlivě opravován. Chová se zde hovězí dobytek masného plemene, kozy, ovce, koně, prasata, slepice a kočky. Zhruba 9 km vzdálené Lipno Vás láká v létě ke koupání, surfování a projížďce na parníku. V okolí jsou i stezky pro pěší, není problém udělat si výšlap na Stezku v korunách stromů nebo naopak v zimě si zalyžujete na Lipně ve středisku Kramolín, či v nedalekém rakouském středisku Sternstein nebo Hochficht.


Mapa:

 

 

 

 
 
 

Vyberte si to správné ubytování

I na tom záleží jak si užijete dovolenou

Více o ubytování...

 

Nádherný kraj pod Šumavou

Připravte se na vaší letní dovolenou

Ochočte si Pošumaví...

 

Města a kultura 

Zlatá stezka jako součást středověkého dopravního systému ve  střední Evropě spojovala české země s Podunajím a se zeměmi na jih od něj.

Pojďte se s námi vydat po zlaté stezce.....